Witam
Dziś zaczynamy kalamburami birbanta. Niedawno zapytał mnie, czy mój kalambur sprzed dwóch tygodni (411) to o nim? Odpowiedziałem: No przecież że o Tobie birbant ... Kto jak nie Ty tak z kalamburami pocisnął, że głowa mała?
Właśnie zakończył się konkurs "Jakie to przysłowie" w którym brały udział cztery dziewczyny. Dwie z nich Kai Book i Vilemo odgadły wszystkie przysłowia, jakie były do odgadnięcia i o dalszych już "konsekwencjach" dowiedzą się niebawem. W każdym razie serdecznie gratuluję. Dla mnie to był pewien szok, gdy podając tylko puste miejsca na wyrazy często po dosłownie 5 minutach otrzymywałem gotowe przysłowie. Nie zdziwcie się, jak może za jakiś czas któraś z Was otrzyma propozycję dobrze płatnej pracy w pewnych służbach ... Tak więc ze zrozumiałych względów już więcej na ten temat nie "gęgam".
Kalambury birbanta
1.
Posiada psia kość
To był kiedyś wielki gość
Rozwiązali: benasek, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, humoreska, Antykwa, Bingola, ihtiel, Gra
2.
Bramka!!! - tuz wielki
na nim nawet nie ma szelki
Rozwiązali: benasek, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, humoreska, Antykwa, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur humoreski
Ziołowy lek mięsne danie
Chroni przed ukłuciem panie
Rozwiązali: benasek, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, Antykwa, birbant, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur joko
Ptak mnie przeplata
Z innego świata
Rozwiązali: benasek, Ewa, birbant, Vilemo, Aszka_, humoreska, Antykwa, Bingola, Gra
Kalambur Aszki_
Flakonów wspak angielski szczur
Wąska przełęcz polskich gór
Rozwiązali: benasek, Ewa, birbant, Vilemo, joko, Kai Book, humoreska, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur Ewy
Szachy przerwa dla Szweda.
Użytkowa łatwo się sprzeda.
Rozwiązali: benasek, Aszka_, joko, birbant, Kai Book, humoreska, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur *
W tej to okolicy chłopie
Kiedy dasz "poskakać" stopie
Rozwiązali: birbant, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, Antykwa, Bingola, ihtiel, Gra
Tak w ogóle to się ostatnio sporo wydarzyło. Owocem tych chwil niech będzie wierszyk Ewy:
Ewa z rana z okna dostrzega, że słońce mieni się swymi kolorami.
Przemknie ptaszek pierzasty, raz po raz świergot jego słyszy.
To miasto moje ...
Wiadomo co niektórym chyba, o co chodzi. Czekam na następne tego typu dzieła. Kto zapoda następne?
Kto pierwszy?
Przede wszystkim jeszcze raz gratuluję Aszce_. Trzeba przyznać, że w konkursie sprzed tygodnia "dała czadu". Gdyby ten blog był znany na całym świecie, (się rozmarzyłem) to już sobie wyobrażam kolejki dziennikarzy i wszelkiej maści medialnych sępów do wspomnianej.
Te pytania:
- Jak pani to zrobiła?
- W jaki sposób udało się osiągnąć taki wynik?
- Czy się pani jakoś specjalnie przygotowywała?
- Czy weźmie pani udział w naszej reklamie?
- Czy moglibyśmy panią zaprosić do naszego programu?
Tak by mogło być ...
Dla Aszki_, zwyciężczyni tej zabawy tym razem zaśpiewa pewien zespół z Islandii. To utwór z jego pierwszego, według mnie bardzo dobrego albumu z 2011 roku. Warto odnaleźć, posłuchać a także obejrzeć wszystkie pozostałe teledyski z tego albumu, bo są interesujące zarówno pod względem dźwiękowym jak i wizualnym.
Dziękuję również pozostałym uczestnikom, dzielnie walczącym w tej zabawie: Ewie, Vilemo, Bingoli, Kai Book i humoresce.
Zagadka
Flagę pewnego polskiego miasta widziałem. Jaką?
Flaga składała się z trzech różnokolorowych pasków. Zależności pomiędzy występowaniem danych kolorów wyglądały następująco.
Litery przy flagach mają ułatwić rozpoznawanie kolorów tym, którzy mają z nimi problemy. Ci, którzy z kolorami problemów nie mają, na litery zwracać uwagi nie muszą.
Gdy wstawimy na miejsce znaków zapytania odpowiednie kolory, to otrzymamy trójkolorowa flagę tego polskiego miasta. Proszę napisać jego nazwę w komentarzu. Pierwsza osoba, która prawidłowo napisze otrzyma punkt w kolorach tej flagi. Będę dalej drążył temat. Z jakim krajem byście tą flagę skojarzyli?
Za tydzień zmierzymy się z zagadką którą przysłał Bingola ...
Dziś zaczynamy kalamburami birbanta. Niedawno zapytał mnie, czy mój kalambur sprzed dwóch tygodni (411) to o nim? Odpowiedziałem: No przecież że o Tobie birbant ... Kto jak nie Ty tak z kalamburami pocisnął, że głowa mała?
Właśnie zakończył się konkurs "Jakie to przysłowie" w którym brały udział cztery dziewczyny. Dwie z nich Kai Book i Vilemo odgadły wszystkie przysłowia, jakie były do odgadnięcia i o dalszych już "konsekwencjach" dowiedzą się niebawem. W każdym razie serdecznie gratuluję. Dla mnie to był pewien szok, gdy podając tylko puste miejsca na wyrazy często po dosłownie 5 minutach otrzymywałem gotowe przysłowie. Nie zdziwcie się, jak może za jakiś czas któraś z Was otrzyma propozycję dobrze płatnej pracy w pewnych służbach ... Tak więc ze zrozumiałych względów już więcej na ten temat nie "gęgam".
Kalambury birbanta
1.
Posiada psia kość
To był kiedyś wielki gość
Rozwiązali: benasek, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, humoreska, Antykwa, Bingola, ihtiel, Gra
2.
Bramka!!! - tuz wielki
na nim nawet nie ma szelki
Rozwiązali: benasek, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, humoreska, Antykwa, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur humoreski
Ziołowy lek mięsne danie
Chroni przed ukłuciem panie
Rozwiązali: benasek, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, Antykwa, birbant, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur joko
Ptak mnie przeplata
Z innego świata
Rozwiązali: benasek, Ewa, birbant, Vilemo, Aszka_, humoreska, Antykwa, Bingola, Gra
Kalambur Aszki_
Flakonów wspak angielski szczur
Wąska przełęcz polskich gór
Rozwiązali: benasek, Ewa, birbant, Vilemo, joko, Kai Book, humoreska, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur Ewy
Szachy przerwa dla Szweda.
Użytkowa łatwo się sprzeda.
Rozwiązali: benasek, Aszka_, joko, birbant, Kai Book, humoreska, Bingola, ihtiel, Gra
Kalambur *
W tej to okolicy chłopie
Kiedy dasz "poskakać" stopie
Rozwiązali: birbant, Ewa, Vilemo, Aszka_, joko, Kai Book, Antykwa, Bingola, ihtiel, Gra
Tak w ogóle to się ostatnio sporo wydarzyło. Owocem tych chwil niech będzie wierszyk Ewy:
Ewa z rana z okna dostrzega, że słońce mieni się swymi kolorami.
Przemknie ptaszek pierzasty, raz po raz świergot jego słyszy.
To miasto moje ...
Wiadomo co niektórym chyba, o co chodzi. Czekam na następne tego typu dzieła. Kto zapoda następne?
Kto pierwszy?
Przede wszystkim jeszcze raz gratuluję Aszce_. Trzeba przyznać, że w konkursie sprzed tygodnia "dała czadu". Gdyby ten blog był znany na całym świecie, (się rozmarzyłem) to już sobie wyobrażam kolejki dziennikarzy i wszelkiej maści medialnych sępów do wspomnianej.
Te pytania:
- Jak pani to zrobiła?
- W jaki sposób udało się osiągnąć taki wynik?
- Czy się pani jakoś specjalnie przygotowywała?
- Czy weźmie pani udział w naszej reklamie?
- Czy moglibyśmy panią zaprosić do naszego programu?
Tak by mogło być ...
Dla Aszki_, zwyciężczyni tej zabawy tym razem zaśpiewa pewien zespół z Islandii. To utwór z jego pierwszego, według mnie bardzo dobrego albumu z 2011 roku. Warto odnaleźć, posłuchać a także obejrzeć wszystkie pozostałe teledyski z tego albumu, bo są interesujące zarówno pod względem dźwiękowym jak i wizualnym.
Of Monsters and Men - Yellow Light
Dziękuję również pozostałym uczestnikom, dzielnie walczącym w tej zabawie: Ewie, Vilemo, Bingoli, Kai Book i humoresce.
Zagadka
Flagę pewnego polskiego miasta widziałem. Jaką?
Flaga składała się z trzech różnokolorowych pasków. Zależności pomiędzy występowaniem danych kolorów wyglądały następująco.
Litery przy flagach mają ułatwić rozpoznawanie kolorów tym, którzy mają z nimi problemy. Ci, którzy z kolorami problemów nie mają, na litery zwracać uwagi nie muszą.
Gdy wstawimy na miejsce znaków zapytania odpowiednie kolory, to otrzymamy trójkolorowa flagę tego polskiego miasta. Proszę napisać jego nazwę w komentarzu. Pierwsza osoba, która prawidłowo napisze otrzyma punkt w kolorach tej flagi. Będę dalej drążył temat. Z jakim krajem byście tą flagę skojarzyli?
Za tydzień zmierzymy się z zagadką którą przysłał Bingola ...



